چهارشنبه / ۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۹
سرویس : جدیدترین خبرها
کد خبر : ۱۳۳۰۹
گزارشگر : ۸۱
سرویس جدیدترین خبرها
همزمان با سومین روز بین‌المللی دسترسی جهانی به اطلاعات،

برنامه گفت‌‌وگوهای بین‌المللی توسعه ارتباطات برگزار می‌شود

این برنامه که تحت عنوان « قوانین و عملکردهای خوب برای جوامع باز: ایجاد توسعه پایدار با دسترسی به اطلاعات» برگزار می‌شود

(چهارشنبه ۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۰۹

 

سازمان بین‌المللی یونسکو به مناسبت سومین «روز بین المللی دسترسی جهانی به اطلاعات»، روز پنج شنبه 27 سپتامبر 2018 ( پنجم مهر 1397)، «برنامه گفت‌وگوهای بین‌المللی توسعه ارتباطات»('IPDCtalks) رادرشهر تونس برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، این برنامه که تحت عنوان « قوانین و عملکردهای خوب برای جوامع باز: ایجاد توسعه پایدار با دسترسی به اطلاعات» برگزار می‌شود، شامل مجموعه‌ای از سخنرانی‌های جذاب و پویا از سویرهبران محلی و جوامع جهانی، روزنامه‌نگاران، سازمان‌های غیر‌دولتی، سیاست‌گذاران و پیشگامان عرصه دیجیتال است که به بررسی اهمیت دسترسی به اطلاعات و تمامی تلاش‌های انجام شده برای توسعه پایدار می‌پردازند.

برنامه گفت‌وگوهای IPDC در سال 2018 بستر مناسبی را برای بازیگران مختلف جامعه فراهم خواهد کرد تا نمونه‌های ملموسی از دسترسی نوآورانه و خلاقانه به ابتکارات اطلاعاتی را ارائه نمایند که باعث تسهیل جلب توجه عموم و پیشرفت در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار می‌شوند.

همزمان با برگزاری رویداد اصلی مذاکرات IPDC در 27 سپتامبر در تونس، گفت‌وگوهای منطقه‌ای IPDC در نه کشور دیگر نیز برگزار می‌شود. به این معنی که مذاکرات IPDC در هفته «روز بین المللی دسترسی جهانی به اطلاعات» (28 سپتامبر)، در همه قاره‌های مختلف دنیا برگزارخواهد شد.

هدف کلی برنامه بین‌المللی توسعه ارتباطات(IPDC) که طی  قطعنامه‌ای در بیست­و­یکمین جلسه کنفرانس عمومی یونسکو در سال 1980 به تصویب رسیده،  کمک به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به­ویژه در کشورهای درحال توسعه و کاهش شکاف موجود میان کشورها در زمینه ارتباطات است. برنامه IPDC در اثر تأثیر تحولات بین‌المللی بر فعالیت نهادهای بین‌المللی از جمله یونسکو ایجاد شده تا ساختارهای ارتباطی کشورهای در حال توسعه بهبود یافته و تقویت شود.


برنامه گفت‌وگوهای بین‌المللی توسعه ارتباطاتبرنامه گفت‌وگوهای بین‌المللی توسعه ارتباطات
 

تعداد بازدید : ۳۳۶
(چهارشنبه ۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید