دوشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۱
سرویس : آموزش
کد خبر : ۱۳۵۳۱
گزارشگر : ۸۱
سرویس آموزش

آموزش روزنامه نگاری 3-بخش 4

جهان در آستانه تحولى ژرف، و در کار پانهادن به عصرى تازه است و نقش محورى وسایل ارتباط جمعى در این تحول مداوم و روزافزون انکارناپذیر است

(دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۱

جهان در آستانه تحولى ژرف، و در کار پانهادن به عصرى تازه است و نقش محورى وسایل ارتباط جمعى در این تحول مداوم و روزافزون انکارناپذیر است.
برقرارى ارتباط با عامه مردم، و گردآورى و تدوین اطلاعات درست و انتقال صحیح این اطلاعات به مردم از مهمترین وظایف وسایل ارتباط جمعى، و از جمله مطبوعات در مقام «وجدان بیدار ملتها»ست. امّا بدون تردید در دنیاى «پرهیاهو» و «پررمزوراز» کنونى تأمین نیازهاى اطلاعاتى مخاطبانِ وسایل ارتباط جمعى، به ‏ویژه مطبوعات، بدون آنکه گردانندگان این وسایل علم و تجربه کافى و مناسب پیدا کنند، غیرممکن است.
در کشور ما به‏طور کلى مطبوعات به علل مختلف نتوانسته‏اند چنانکه انتظار مى‏رفته است، نیازهاى خوانندگان را برآورند و به‏طور صحیح با آنان ارتباط برقرار کنند. «فقدان آموزش همه‏جانبه، مستمر و متناسب با نیازهاى واقعى اجتماعى و حرفه‏اى» از جمله علتهایى است که کارشناسان و صاحب‏نظران براى این ناکامى ذکر مى‏کنند. در واقع دارایى ما- با 158 سال پیشینه روزنامه‏ نگارى- فقط 56 سال آموزش ناپیوسته روزنامه‏ نگارى و در حدود 30 عنوان کتاب و جزوه و 119 مقاله آموزشى بوده است. وقفه‏ هاى طولانى در کارِ آموزش روزنامه ‏نگارى، سرمایه مکتوب ناچیز، و جدایى «روزنامه‏ نگارى عملى و کاربردى» از «روزنامه ‏نگارى علمى و دانشگاهى» گویاى بى‏ توجهى و فقر ما در این زمینه است.


آموزشخبرنگاری 3-بخش4آموزش خبرنگاری 3-بخش4

تعداد بازدید : ۴۳۰
(دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید