• برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی معرفی شدند
  • ۱۴:۵۳ (شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸)
  • در نخستین جشنواره رسانه‌های کردی که داوری آثار آن را استادانی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها بر عهده داشتند، پس از بررسی 899 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره از چهار استان کردستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی، 884 اثر پذیرفته و مورد داوری قرار گرفتند.
  •  

     

    نخستین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های کردی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و با همکاری دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها از 8 تا 10 اردیبهشت سال جاری در دو بخش زبان کردی و فارسی در شهر سنندج برگزار شد.

    به گزارش روابط‌عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های کردی روز سه شنبه 10 اردیبهشت ماه با حضور مسئولان کشوری و استانی، دکتر حمید ضیایی پرور مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها  و جمع دیگری از مسئولان و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران چهار استان کردنشین کشوربرگزار شد.

     

    به گزارش روابط‌عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، در نخستین جشنواره رسانه‌های کردی که داوری آثار آن را استادانی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها بر عهده داشتند، پس از بررسی 899 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره از چهار استان کردستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی، 884 اثر پذیرفته و مورد داوری قرار گرفتند.

     

    بر پایه این گزارش، براساس نتایج رأی داوران جشنواره، برگزیدگان آثار در دو بخش کردی و فارسی به شرح زیر اعلام شدند:

     

    برگزیدگان بخش کردی

    با رای هیئت داوران متشکل از منصور ساعی، بهرامیان و ابراهیم محمد حسینی در بخش خبر کسی حائز رتبه اول تشخیص داده نشد، هرمان وتمانی از پایگاه خبری هاژه آذربایجان غربی رتبه دوم و بهروز علی محمدی از خبرگزاری کرد پرس رتبه سوم را کسب کردند.

    در بخش گزارش کردی هم جبار دستباز از دو هفته نامه ده نگی کردستان رتبه اول، سرگل آرش از روزنامه روژان رتبه دوم و امجد غلامی از خبرگزاری مهر رتبه سوم را به‌خود اختصاص دادند.

    با رای هیئت داوران در بخش مصاحبه کردی فیض الله پیری از هفته نامه سیروان رتبه نخست، کاوان محمد پور از هفته نامه سیروان رتبه دوم و اشرف بیننده از خبرگزاری کردپرس رتبه سوم را کسب کردند.

    در بخش یادداشت و سرمقاله هم امجد غلامی از هفته نامه سیروان رتبه اول، ناصرکانی سانانی از روزنامه روژان رتبه دوم و ادریس سلیمانی از جام‌کردی استان کرمانشاه رتبه سوم را به‌ خود اختصاص دادند.

    در بخش تیتر هم هوشیار بابایی از دو هفته نامه ده نگی کردستان رتبه اول، شیلان خاکی از فصلنامه ژیلوان رتبه دوم و محمد توفیق مشیر پناهی از هفته نامه آریز رتبه سوم را کسب کردند.

     

    برگزیدگان بخش فارسی

    با رای هیئت داوران بخش فارسی که متشکل از علیرضا کتابدار، فریدون صدیقی و محمود مختاریان بوده در بخش خبر سامان رحمتیان از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه و سمیرا حسینی از پایگاه خبری هاژه به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند و در این بخش کسی حائز رتبه اول و دوم نشدند.

    در بخش مصاحبه با رای هیئت داوران محمد جواد جلیلیان از نشریه صدای آزادی کرمانشاه رتبه اول، شیرین مرادی از خبرگزاری فارس کردستان رتبه دوم و سحر ملایی از خبرگزاری کردپرس و فرهاد شیری از نشریه ورزشی به هیز به طور مشترک رتبه سوم را از آن خود کردند.

    در بخش گزارش نیز بهزاد احمدی از خبرگزاری صداوسیما کردستان رتبه اول، نسرین کرمی از روزنامه نقد حال کرمانشاه و کردستان شاهمرادی از هفته نامه ده نگی کردستان به طور مشترک رتبه دوم و سمیرا حسینی از هانا خبر و طیبه قدمی از خبرگزاری مهر کرمانشاه به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند.

    فرزاد نویدی از ایرنا کرمانشاه و کلثوم مومنی از ایرنا کردستان در بخش گزارش شایسته تقدیر شدند.

    در بخش تیتر کسی حائز رتبه اول نشد و مهریه یونسی از هفته نامه سیروان رتبه دوم و ستایش الزهرا ابراهیمی از ایران رسانه و عبدالله الماسی از ایرنا کرمانشاه رتبه سوم را به طور مشترک به خود اختصاص دادند.

    در بخش یادداشت و سر مقاله رحمت نواندیش از ماهنامه ژیلوان رتبه اول، توفیق مشیرپناهی از همشهری و نتصر کانی سانانی از روزنامه روژان به طور مشترک رتبه دوم، افراسیاب جمالی از روزنامه روژان و پوریا منصوری از روزنامه نقد حال کرمانشاه به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند و عبدالله رحمانی از ایرنای مهاباد نیز شایسته تقدیر شد.

    بخش صفحه آرایی و گرافیک هژیر اللمرادی از روزنامه روژان رتبه اول، سید زبیر نعمتی از دوماهنامه ماف رتبه دوم و نامدار حیدریان از هاواری کردستان رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

    بخش طنز هم ژاله یوسفی نژاد از هفته نامه ئاوات رتبه اول، محمد رئوف جهانی از روزنامه روژان رتبه دوم و علیرضا حیدرزاده از نقد حال کرمانشاه رتبه سوم را کسب کردند.

    در بخش کاریکاتور رضا احمدیاری رتبه اول، سیامک غلامی از ماهنامه کورده واری رتبه دوم و عباس احمدی از ئاوات رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

    در بخش عکس بهمن زارعی از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه رتبه اول، آریان نصراللهی از خبرگزاری مهر کردستان و نوید صیدیمرادی از خبرگزاری خبر آنلاین کردستان رتبه سوم را کسب کردند.

    در این دوره جشنواره از استان کردستان 590 اثر از 124 شرکت کننده، از آذربایجان غربی 102 اثر از 31 شرکت کننده، ایلام 42 اثر از 14 شرکت کننده، کرمانشاه 122 اثر از 32 شرکت کننده، تهران 13 اثر و از استان سمنان نیز یک اثر ارسال شده است.

    از دیگر برنامه‌های این جشنواره علاوه بر برپایی نمایشگاه برای مدت سه روز، برگزاری یک روزه چهار کارگاه آموزشی در بخش های خبر و تیتر، گزارش و مصاحبه، صفحه آرایی و گرافیک و یادداشت و سرمقاله بود که دوشنبه با حضور استادان دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و جمعی از خبرنگاران برگزار شد.

     
    رسانه های کردی
    رسانه های کردی
    رسانه های کردی

     
    رسانه های کردی
    رسانه های کردی

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500