• نشست جهانی خبر تحت تاثیر قتل خاشقچی
 • ۱۵:۲۲ (یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸)
 • پنجمین دوره از نشست جهانی خبر از بیست و نهم جولای در «‌ترکیه» آغاز می‌شود و تا سی و یکم همین ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد
 • پنجمین دور از نشست ‌جهانی خبر (Global News Forum) با شعار «‌اعتماد و حقیقت در خبرنگاری» با موضوعاتی همچون «‌قتل خاشقچی» امسال در «‌استانبول» برگزار می‌شود.

  به گزارش ایسنا و به نقل از ای بی یو، این دوره از نشست جهانی خبر که به همت اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود، پرداختن به مهم‌ترین اخباری که در سال گذشته در سراسر جهان به وقوع پیوست را در دستور کار دارد.

  برخی از مهم‌ترین موضوعاتی که در این نشست مورد بررسی قرار خواهند گرفت، موضوعاتی چون قتل «‌خاشقچی»‌،‌ حمله تروریستی به دو مسجد واقع در شهر «کرایستچرچ»‌ نیوزلند، اخبار تقلبی، تکنولوژی ۵G و اصول اخلاقی خبر را شامل می‌شود.

  خبر قتل «جمال خاشقچی» خبرنگار واشنگتن پست، در ترکیه بازتاب‌ گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی به دنبال داشت تا جایی که برخی از کارشناس‌های رسانه‌ای از او به عنوان خبرسازترین چهره سال ۲۰۱۸ نام بردند.

  مقام‌های سعودی تاکنون روایت‌های متناقضی از ماجرای قتل این روزنامه‌نگار ارائه داده‌اند. آن‌ها در ابتدا اعلام کردند که «خاشقچی» ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول را صحیح و سالم ترک کرده است و بعدها عنوان کردند او بر اثر یک درگیری کشته شده است، اما در نهایت اذعان کردند که «خاشقچی» کشته و سپس اعضای بدنش تکه تکه شده است.

  پنجمین دوره از نشست جهانی خبر از بیست و نهم جولای در «‌ترکیه» آغاز می‌شود و تا سی و یکم همین ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

  قرار است شبکه «آسیا ویژن»‌ جدیدترین اطلاعات و وقایع این نشست را از طریق صفحه فیسبوک خود مخابره خواهد کرد.

  به نقل از :ایسنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500