سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۹
سرویس : جدیدترین خبرها
کد خبر : ۱۴۰۴۲
گزارشگر : ۸۱
سرویس جدیدترین خبرها

نشست تخصصی هوش مصنوعی و رسانه برگزار شد

تکنولوژی‌های جدید یا همان هوش مصنوعی در طول زمان تأثیرات شگفت‌انگیزی را در بخش‌های مختلف زندگی بشر پدید آورده‌اند

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۵۹

نشست تخصصی« هوش مصنوعی و رسانه » بعد از ظهر روز دوشنبه 11 شهریور ماه با حضور متخصصان و فعالان این حوزه در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه، در این نشست که به منظور آشنایی با تعاریف و مفاهیم هوش مصنوعی و کارکرد‌‌ها و چالش‌های آن در رسانه‌‌‌ها و شبکه‌های اجتماعی برگزار شد، دکتر مریم سلیمی،پژوهشگر ارتباطات و مدرس دانشگاه؛ رضا نور‌محمدی، مدیر فنی شرکت سیتکس؛ و جواد افتاده، کارشناس رسانه‌های نوین حضور داشتند و به ایراد سخنرانی در زمینه کارکردها و پیامدهای تکنولوژیکی و اجتماعی هوش مصنوعی در رسانه‌ها پرداختند.

در این نشست عنوان شد که تکنولوژی‌های جدید یا همان هوش مصنوعی در طول زمان تأثیرات شگفت‌انگیزی را در بخش‌های مختلف زندگی بشر پدید آورده‌اند. نگاهی به ابعاد و جنبه‌های اثرگذار و تسهیل کننده هوش مصنوعی در تحولات اقتصادی و اجتماعی نشان می‌دهد که برای موفقیت در این مسیر و حضور فعال در عرصه‌های رسانه‌ای باید تلاش کنیم با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید اطلاعاتی و افزایش سواد رسانه‌ای به تقویت جنبه‌های مثبت و اثرگذار این پدیده نوظهور پرداخته و خود را در مواجهه با فیک نیوزها توانمند سازیم. 

پتانسیل های هوش مصنوعی در حوزه مدیا، هوش مصنوعی و بلاک‌چین، ابزارهای هوش مصنوعی در رسانه های اجتماعی، فیک‌نیوزدر سوشیال مدیا، پیامد‌های روان‌شناختی  هوش مصنوعی، کارکرد هوش مصنوعی در ارتباطات تصویری، ربات خبرنگاران، مزایا و چالش‌های بهره‌گیری از هوش مصنوعی در حوزه رسانه‌ها نیزاز دیگر موضوعاتی بودند که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

 
هوش مصنوعی

 

تعداد بازدید : ۷۶۶
(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید