دوشنبه / ۶ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۵
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۴۰۹۷
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات
مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کشور:

همایش سراسری و سومین مجمع عمومی خانه‌های مطبوعات برگزار شد

(دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۵۵

 

 

 

برگرفته از : خبرگزاری مهر

همایش سراسری خانه های مطبوعات و رسانه های کشور همراه با سومین مجمع عمومی این تشکل روز پنجشنبه در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مازیار هوشمند با اعلام این خبر گفت: سومین مجمع عمومی خانه مطبوعات کشور با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمد خدادی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعي از مسئولین کشوری در تهران برگزار شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کشور افزود: در سومین مجمع عمومی این تشکل بازرسان این مجموعه و اعضای هیئت رئیسه کمیته های ششگانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور برای مدت یکسال انتخاب شدند.

سخنگوی خانه مطبوعات و رسانه های کشور با اشاره به برگزاری انتخابات بازرسان به صورت الکترونیکی، گفت: از بین ۲۰ نامزد برای حضور در هیئت بازرسی خانه مطبوعات کشور، آقایان میلاد زارعی از خانه مطبوعات و رسانه های شهرستانهای استان تهران با ۲۴ رأی و ساسان شیخی از استان مازندران با ۲۲ رأی به عنوان بازرس اصلی و آقای حمید سعیدی از خانه مطبوعات کرمان جنوب به عنوان عضو علی البدل این تشکل برای مدت یک سال انتخاب شدند.

مازیار هوشمند با اشاره به مشارکت ۷۲.۵ درصدی اعضای مجمع عمومی در انتخابات بازرسان خانه مطبوعات و رسانه های کشور افزود: این انتخابات به صورت الکترونیکی و با نظارت و تأیید هیئت رئیسه سنی سومین مجمع عمومی و نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه مطبوعات کشور گفت: رونمایی از سایت اطلاع رسانی این خانه و کارت عضویت اعضای خانه های مطبوعات و رسانه های سراسر کشور از دیگر برنامه های این همایش سراسری بود که با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کشور با اشاره به درخواست برخی از اعضای مجمع عمومی برای تشکیل کمیته انضباطی این تشکل، گفت: تصمیم برای تشکیل کمیته انضباطی منوط به طرح در هیئت مدیره، اخذ مشورت حقوقی از کمیته حقوقی خانه و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و طرح در مجمع آینده که به احتمال زیاد در اصفهان برگزار شود، موکول شد.

هوشمند تعیین هیئت رئیسه کمیته های شش‌گانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور را یکی دیگر از برنامه های سومین مجمع عمومی برشمرد، و افزود: فردین کمانگر از استان کردستان به عنوان رئیس، و مرتضی داستانی از استان قم و وحید نیشابوری از استان کرمانشاه به عنوان نائب رئیس اول و دوم کمیته حقوقی این خانه انتخاب شدند. مجید نیک عهد از استان مرکزی، و مرتضی شفیعی از استان آذربایجان شرقی نیز به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم کمیته حقوقی انتخاب و معرفی شدند.

سخنگوی خانه مطبوعات و رسانه های کشور گفت: در کمیته آموزش وپژوهش خانه مطبوعات و رسانه های کشور، مریم شمس الدین از کرمان به عنوان رئیس، و علی یوسفی از استان مازندران و حسین قلعه ریز از استان اصفهان به عنوان نائب رئیس اول و دوم این کمیته انتخاب شدند. صدیقه قدم از استان سمنان، و مهدی جعفری از استان البرز نیز به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم کمیته آموزش و پژوهش انتخاب و معرفی شدند.

وی افزود: در کمیته امور استانها، مجتبی نوریان از خراسان رضوی به عنوان رئیس کمیته، و فرزاد فیضی فیض آباد از یزد و محمد شکوهی فر از سیستان و بلوچستان به عنوان نائب رئیس اول و دوم این کمیته انتخاب شدند. الهام شادنودهی از استان گیلان، و امیراحمد زندآور از استان اصفهان نیز به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم کمیته امور استانها انتخاب و معرفی شدند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه مطبوعات کشور، اسد بابایی بارنجی از استان آذربایجان شرقی را به عنوان رئیس کمیته ویژه خبرنگاران معرفی کرد، و افزود: کاظم صادق پور از استان یزد و سیدهادی شاطرموسوی از آذربایجان شرقی به عنوان نائب رئیس اول و دوم کمیته ویژه خبرنگاران انتخاب شدند. اکبر بابایی از استان آذربایجان غربی، و نفیسه راهداری از استان اصفهان نیز به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم این کمیته انتخاب و معرفی شدند.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کشور با اشاره به انتخاب هیئت رئیسه کمیته رفاهی و پشتیبانی، علی خادمی از استان خراسان شمالی را رئیس این کارگروه معرفی کرد، و تصریح کرد: مهدی صمیمیان از استان سمنان و محمد سلیمانی از استان قم به عنوان نائب رئیس اول و دوم این کمیته انتخاب شدند. حسین قربانی از استان مازندران، و احمد یوزباشی از خانه شهرستانهای استان تهران نیز به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم کمیته رفاهی و پشتیبانی انتخاب و معرفی شدند.

وی ادامه داد: مازیار هوشمند به عنوان رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه مطبوعات و رسانه های کشور، و نفیسه یزدانی از استان اصفهان و کاظم سبحان زاده از استان یزد به عنوان نائب رئیس اول و دوم این کمیته انتخاب شدند. عباسعلی حسین پور از استان سمنان، و منیره الوند غیاثوند از استان تهران نیز به ترتیب به عنوان دبیر اول و دوم کمیته اطلاع رسانی انتخاب و معرفی شدند.

گردآوری خبر : اردلانی

تعداد بازدید : ۶۱۲
(دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید