دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۸۷ / ۱۵:۴۳
سرویس : آموزش
کد خبر : ۸۱۰
گزارشگر : ۵۵۱
سرویس آموزش

متن کامل دومین ویژه‌نامه آموزشی فصلنامه رسانه

متن کامل شصت و یکمین شماره فصلنامه تخصصی علوم ارتباطات "رسانه" ، ویژه نامه آموزش روزنامه نگاری ، در این وب‌سایت درج شد.

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۷) ۱۵:۴۳
به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و توسعه رسانه‌ها، دکتر مهدیزاده، با اعلام این خبر افزود: نظر به استقبال فراوان کاربران اینترنتی از درج متن کامل نخستین ویژه‌نامه آموزشی فصلنامه رسانه(سال انتشار1373) بر روی وب سایت رسانه ، بر آن شدیم تا با انتشار متن کامل دومین ویژه‌نامه آموزشی رسانه(سال انتشار 1384)در این وب سایت، منابع نوشتاری و آموزشی جدید و گسترده‌تری را در اختیار دانشجویان ، روزنامه نگاران و علاقه‌مندان این رشته قرار دهیم.
معاون سردبیر فصلنامه رسانه گفت: در عصر حاضر تلاش در دستیابی به دانش نوین روزنامه‌نگاری و حرفه‌ای شدن ضرورتی انکارناپذیر است. روزنامه‌نگار، امروز برای رسیدن به الگوهای استاندارد و پذیرفته شده در سطح جهانی ناگزیر است با بهره‌جویی از فنون علم ارتباطات و روزنامه‌نگاری ، خود را با شرایط و تحولات عرصه ارتباطات منطبق سازد.
از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که آموزش مفاهیم و تکنیک ها در رسانه های سنتی و مدرن ،امکانات ویژه‌ای می‌طلبد تا شاغلان این رشته در سطح قابل قبولی کارایی داشته باشند.
وی در توضیحات بیشتری بیان داشت: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته که می توان از تولید و انتشار
لوح های فشرده آموزش روزنامه نگاری با استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری جدید نام برد. به نظر می رسد که این تولیدات شرایطی را فراهم آورده تا علاقه مندان بتوانند به ‌سهولت به منابع آموزشی مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. انتشار ویژه‌نامه‌های آموزشی فصلنامه رسانه در محیط وب نیز از دیگر گام های همسو با فزونی سپهر دانش روزنامه نگاری است.
دکتر مهدی زاده همچنین اعلام کرد: پس از انتشار نخستین ویژه‌نامه، اکنون دومین ویژه‌نامه آموزشی در دسترس عموم قرار گرفته تا دانشجویان با مطالعه و بررسی آثار محققان و نویسندگان برجسته این رشته ، شاهد فصول تازه‌ای از نوآوری‌های مفاهیم و الگوهای تحول‌یافته در این رشته باشند.
معاون سردبیر رسانه در پایان گفت: در آینده ای نزدیک شماره های دیگر فصلنامه رسانه در وب سایت دفتر مطالعات و توسعه رسانه ها درج خواهد شد.
تعداد بازدید : ۲,۲۴۰
(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۷) ۱۵:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید